גלריית יס פלאנט ירושלים

לירן ורדיאל "פורטרטים" תערוכת ציורים

לירן ורדיאל - תערוכת "פורטרטים"

לירן אמן ישראלי בן 28, בוגר תואר ראשון בעיצוב פנים וחדשנות במכללה למנהל.

לירן חי אומנות 24/7 בכל רגע ובכל שנייה. כל הגישה, החשיבה וההסתכלות על החיים הן דרך האומנות שהוא יוצר. הוא מאמין שיצירה היא דו שיח בין האמן לצופה ותערוכה זה כמו ספר טוב, אתה מתנתק מהמציאות וצולל לדימיון.

את הצעדים הראשונים שלו בעולם האומנות החל מגיל מאוד קטן כ"תרופה" לבעיות שחווה – "בתור ילד חסר קשב וריכוז, מתעצבן בקלות ובעיקר היפראקטיבי, הציור זה היה התרפייה, לשם הייתי בורח .." איורי דיסני ששאבו אותו פעם אחר פעם ואיורי קומיקס בתקופת התיכון שמלאו את שלל מחברותיו, גרמו לו להבין שמדובר פה הרבה מעבר ל"תרופה", אלא באורח חיים.

יצירותיו זכו לחשיפה של מיליוני איש בכל רחבי העולם, ידוענים מכל העולם שיתפו את יצירותיו במדיות השונות וכמו כן אף ניתן גם למצוא יצירות שלו שנעשו באמצעות אוכל.
ברשתות החברתיות לירן נעקב על ידי מאות אלפי עוקבים מכל רחבי העולם עם עשרות אלפי לייקים ושיתופים ליצירותיו השונות  - "הרשת החברתית היא המוזיאון המודרני של העידן הנוכחי, שבו מדי יום, מדי שעה, בוקר/לילה נכנסים עשרות אלפי אנשים מכל העולם לשוטט בין יצירותיי ויכולים להביע דעה/ביקורת ואף לנהל דו שיח עם מבקרים זרים אחרים. דבר שלא קורה במוזיאון במציאות", לדבריו של לירן.

בין שלל יצירותיו השונות ניתן למצוא ציורי פורטרט של ידוענים מכל רחבי העולם וציורי בעליי חיים בקומפוזיוציות שונות עם שלל צבעים ותעוזה, הוא מודה שכל החיים חי בסגנון הריאליזם וההיפרריאליזם – "לא הכרתי אף דבר אחר, ידעתי שיש קו ישר ואין קו עקום, לא העזתי לנסות לשחרר את הדימיון אלא לעבוד מילימטר אחר מילימטר" בתקופה האחרונה החל לשלב סגנונות נוספים אשר לטענתו הוא מרגיש שיחרור לנפש ובעיקר לדימיון "אני באמת רוצה להתחיל להוציא את הדברים שבתוכי, לספר את הסיפור שלי על בד הקנבס ולא את הסיפור של האחר, אני רוצה לדבר דרך המכחולים והצבעים".

סגנון הציור העיקרי של לירן הוא ריאליזם ופופ ארט. המדיום העיקרי הוא ברישום, פחם, פסטל, צבעי אקריליק, שמן, צבעי מים וספריי.

התערוכה תיפתח לקהל הרחב החל ה-25.12.18 ועד ה-28.2.18 באיזור הגלריה בקומה העליונה ביס פלאנט ירושלים.

 

לירן ורדיאל עם ציוריו
לירן ורדיאל עם ציוריו
לירן ורדיאל עם ציוריו